Обережно, шахраї! Як не стати жертвою аферистів у новорічні свята
Багато людей сьогодні купують або продають товари на OLX (SLANDO) і дуже часто, через неуважність, безвідповідальність та незнання елементарних, простих правил банківської системи, стають жертвами шахраїв, які обманним шляхом виманюють у них кошти. Можна потрапити також у неприємну ситуацію, підшукуючи готель на зимові свята. Оскільки бронювати житло на Новий рік та Різдво починають заздалегідь, у листопаді – грудні багато людей, бажаючих відпочити в горах, стикається з проблемою, коли більшість готелів вже зайнято. В розпачі, туристи йдуть на все, щоб знайти омріяний, затишний номер на одному з гірськолижних, карпатських курортів. Саме на таких туристах в передноворічний період і наживаються шахраї. Hotels24.ua застерігає від необачного бронювання готелів в Карпатах і пропонує ознайомитися з корисними порадами, які не дадуть Вас ошукати злочинцям, дозволять уникнути неприємних наслідків!

Як обдурюють людей шахраї на OLX при купівлі-продажу товарів?
Слід пам'ятати про те, що ні банк, ні OLX (Сландо) не винні в тому, що Вас ошукали шахраї, оскільки всі онлайн операції відбуваються лише зі згоди клієнта або з його безпосередньою участю. Гроші з карти ніхто не зможе списати, не володіючи інформацією про її номер, суму на карті, прізвище, ім’я та по-батькові власника. Щоб не «потрапити на вудку» до шахраїв, під час користування сервісом OLX, необхідно бути обачними й дотримуватися основних правил ведення розрахунків, безпеки. Поводити себе потрібно досить обережно. Останнім часом найбільш поширеними стали шахрайства з банківськими картами після того, як користувач розголошує конфіденційну інформацію.
Фото взяте на facebook
Сьогодні, непоодинокі випадки, коли шахраї, від приводом купівлі виставлених на продаж (на OLX (SLANDO)) речей телефонують власнику й повідомляють про те, що перерахують кошти за товар на банківську карту. Після того, як людина, представлена співробітником ПриватБанку, проводить операцію по зарахуванню коштів виявляється, що по факту, відбулася крадіжка грошей з карти.
«Як таке може статися?» - запитаєте Ви. Злочинці телефонують нібито з банківської установи й повідомляють про те, що рахунок не підтверджений, пропонують розблокувати його, здійснивши певні дії біля банкомату.Шахрайська операція по списанню коштів з банківської карти може бути здійснена через сервіс LiqPay. Для того, щоб увійти до акаунту клієнта, потрібно вказати номер телефону, а також код користувача, який має надійти в смс-повідомленні.
Отримавши його, шахраї зможуть, без особливих зусиль, перевести кошти з карти її власника на інший рахунок.Дуже часто, ошукані злочинцями люди, окрім номеру банківської карти й імені отримувача, повідомляють особі, яка представляється співробітником банку, код підтвердження операції й дату свого народження.
Щоб не стати жертвою шахрайських дій, ніколи не розголошуйте стороннім особам (ані продавцям, ані покупцям) підтверджуючі смс-коди та персональну інформацію! Також не можна виконувати, на прохання незнайомців будь-які дії біля банкомату, навіть якщо особа стверджує, що є працівником банківської установи.
Фото взяте на сайті: www.businessdayonline.com
Поради від Hotels24.ua:
- Ігноруйте вимогу шахрая підійти до банкомату, зайти до системи й перерахувати кошти на його рахунок для розблокування банківської карти або з інших причин.
- Не повідомляйте пароль й не перераховуйте гроші, якщо у вас виникли сумніви.
- Перед тим, як виконувати запропоновані незнайомими людьми, дивні, на ваш погляд, операції, краще перестрахуватися - зателефонувати оператору банку на безкоштовний номер гарячої лінії й проконсультуватися з приводу здійснення тієї чи іншої операції або ситуації, яка виникла.
- Не «ведіться» на миттєвий, без торгів, продаж товару. Вас повинно насторожити те, що покупець, без вагань, погоджується перерахувати за товар вказану суму.
- Не бійтеся надавати номер карти, адже Ви зацікавлені в тому, щоб продати товар і Вам потрібно, щоб за нього перерахували кошти. Але ніколи не надавайте зайвої інформації – кодів, паролів, не здійснюйте ніяких операцій біля банкоматів. Якщо ви перераховуєте кошти через Приватбанк, пам'ятайте, що карта приймає будь-які платежі – як від фізичних, так і від юридичних осіб та в будь-якій валюті. Її банк автоматично переводить у гривні.Зверніть увагу на те, що заблокувати рахунок клієнта, без його згоди, ніхто не має права. Якщо Ви зрозуміли, що Вас ошукали шахраї, дотримуйтесь наступних рекомендацій:Не гаючи часу, заблокуйте всі ваші карти, зателефонувавши на гарячу лінію банку
Якщо операція проводилася через сервіс www.liqpay.com, зайдіть на сайт. Використовуючи онлайн віконце для зв'язку з консультантом, спробуйте відмінити останній платіж, який був зроблений з Вашої карти. Вкажіть про те, що дана операція є шахрайською. Оператор надасть форму, в якій потрібно буде заповнити поля, вказавши номер карти, суму списання, прізвище, ім'я, по-батькові тощо.
При умові, що платіж перебуває в необробленому стані, його можна відмінити. Якщо доля Вам посміхнеться, і все ж таки вдасться повернути власні кошти назад, рекомендується негайно заблокувати не лише банківську карту, а й власний номер телефону, щоб з його допомогою злочинці не змогли зайти в web-банкінг, наприклад, Приват 24. Не піднімайте слухавку, якщо Вам почнуть телефонувати з незнайомих номерів й, тим паче, не передзвонюйте, оскільки, після того, як операцію вдасться відмінити, шахраї почнуть дзвонити. Злочинці будуть намагатися відновити (розблокувати) сім-карту через маніпуляції з останніми, набраними номерами.
Як обдурюють злочинці людей, які підшукують житло на новорічні свята? «Чорний бізнес»: як це працює
Частішають випадки розміщення фіктивних оголошень про оренду будинків в Карпатах. Особливо цей «бізнес» популярний на бордах OLX. Спочатку шахраї розміщують оголошення про наявні готельні номери. Коли людина відгукуються на пропозицію — вимагають передоплату. Оскільки передоплата є цілком нормальною практикою у туристичному бізнесі (хазяї котеджів або адміністрація готелів, таким чином, підстраховує себе від можливих збитків), люди, без вагань та підозр, сплачують необхідну суму. Розмір передоплати за новорічний відпочинок може бути досить великим, інколи навіть досягати кількох тисяч гривень. Як тільки кошти надходять на рахунок аферистів, оголошення безслідно зникає з сайту, а номер, за яким зверталися клієнти, опиняється поза зоною досяжності. У найгіршому випадку люди дізнаються про обман уже 31 грудня, коли приїздять до пункту призначення.
Яким може бути оголошення шахрая?
Варіант 1
Аферисти збирають в пості про бронювання фотографії різних готелів, як ось тут, наприклад. Та й ціна проживання в котеджі у новорічну ніч вказана практично нереальна — 800 гривень. Не вірте цьому.
Ось, що це насправді за готелі:
(Готель "Велика Ведмедиця", Яремче)
(Готель "Вежа", Буковель)
(Готель "Ведмежий двір", Яремче)
(Готель "В гостях у Принца", Яремче)
(Котедж "У Марка", Яремче)
Варіант 2
В оголошенні фото однієї садиби. Щоправда, знаходиться вона зовсім не в Карпатах. Ось ця, наприклад — в Єкатеринбурзі.
Варіант 3
Хто повірить у цю нісенітницю — невідомо. Автор стверджує, що в садибі є три вертолітних майданчика, двадцять спалень, десять ванних кімнат тощо. А ще пальми на території. В Яремче, саме так).
Наостанок, зауважимо, що при бронюванні готелю на новорічні свята або житла для робочої поїздки, варто користуватися перевіреними сервісами. Працівники Hotels24.ua радо допоможуть Вам з пошуком та бронюванням потрібного готелю.
Отож, якщо Ви вирішили забронювати готель для відпочинку, радимо звертатися лише до тих, кому довіряють тисячі людей! Сподіваємося, що наша стаття стане Вам у нагоді!
Читайте ще:
- 30 речей, які 100пудово треба зробити, будучи в Києві
- Up in the air! Ціни на підйомники в Карпатах
- Де поснідати у Львові: 16 закладів на всі смаки
- совсем плохо
- плохо
- нормально
- хорошо
- класс