Вперед до висот! ТОП-5 вершин українських Карпат, які ви мусите підкорити цього літа

Вперед до висот! ТОП-5 вершин українських Карпат, які ви мусите підкорити цього літа

Українські Карпати славляться не лише своїми гірськолижними курортами. В теплу пору року природа розквітає, схили гір вкриваються зеленим покривалом. Туристи приїжджають в гірський край влітку для того, щоб помилуватися неймовірними пейзажами, подихати свіжим повітрям, відпочити від міської метушні та шаленого ритму життя. Деякі з них відправляються в Карпати з метою — підкорити висоти. Про те, на які вершини українських Карпат Ви мусите здійснити сходження цього літа, підготував матеріал Hotels24.ua.

 ТОП-5 вершин українських Карпат, які ви мусите підкорити цього літа

В Україні є вершини, висота яких перевищує дві тисячі метрів. Гора Менчул досягає в висоту 1998 метрів вище рівня моря. Зосереджені гіганти на горі Чорногорі. Говерла красується на висоті 2061 метр. Її вершина являється своєрідною меккою для туристів, мета яких — підкорення найвищої точки українських Карпат.

1. Підкорення Говерли

Підкорення Говерли

Фото взяте з сайту: m.ua.tribuna.com

Говерла являє собою площадку, з якої відкривається неймовірна панорама на триста шістдесят градусів. З вершини можна побачити Чорногорський хребет. На схилах Говерли ростуть трава та кущі. У підніжжя Говерли розташований водоспад.

Найвища вершина України знаходиться в межах охоронної зони Карпатського заповідника. Тут для туристів встановлені певні правила – заборонено смітити, шкодити природі, розпалювати багаття. На території заповідника не дозволяється ставити палатки та ловити рибу, збирати ягоди та гриби, зривати квіти.

Що слід знати, плануючи підкорення Говерли

 • Перед початком сходження на Говерлу, слід отримати від адміністрації заповідника або на контрольно-пропускному пункті спеціальний пропуск, в якому вказуватиметься маршрут підйому.
 • Сходження на Говерлу слід здійснювати в період – з середини травня до середини жовтня.
 • Плануючи підйом, слід пам’ятати, що на вершині сніг на деяких ділянках можна спостерігати навіть влітку, а в непогоду немає де сховатися. Подолати маршрут зможуть лише люди, котрі мають відмінну фізичну підготовку.
 • З 1 жовтня по 1 травня сходження на Говерлу заборонено в цілях безпеки. Піднятися на вершину можуть лише альпіністи.
 • Говерла оточена лавинонебезпечними схилами. Зимовим сходженням на вершину присвоєно категорію складності 1Б.
 • Туристи, які запланували підйом на Говерлу, мають прихопити з собою відповідне спорядження та палатку.

Найбільш популярні маршрути сходження на вершину:

 • З північної сторони – спортивно-туристична база «Заросляк». Старт в селищі Завоєля (14 кілометрів від Ворохти) або на базі «Заросляк». Довжина маршруту становить 10,5 кілометрів, підйом – 1150 метрів.
 • Із закарпатської сторони – Лазещина. Старт в селищі Лазещині (5 кілометрів від Ясині). Довжина маршруту становить 16 кілометрів, підйом – 1350 метрів.
 • З північної сторони – через Брескул, Пожижевську. Старт – база «Заросляк» (7 кілометрів вище селища Завоєля). Довжина маршруту становить 14 кілометрів, підйом – 1250 метрів.
 • З урочища Козьмещик.
 • Стежкою гірського хребта Чорногори із заходу, зі сторони Петроса.

 

2. Підкорення Бребенескул

Підкорення Бребенескул

Фото взяте з сайту: grouptravel.ua

Гора Бребенескул  — одна з найкрасивіших і високих гір Українських Карпат. Вона красується в центральній частині Черногорського хребта. Вершина гірського масиву знаходиться на висоті 2035 метрів вище рівня моря, між вершинами Менчул (1 998 метрів) и Ребра (2 001 метрів). Під вершиною Бребенескул, на висоті 1800 метрів вище рівня моря, розташоване невелике, високогірне озеро, що має однойменну назву. В даній місцевості протікають ріки, знаходяться мінеральні джерела.

На вершину гірського масиву здійснюють підйоми не так часто, як на Говерлу, Петрос та Піп-Іван. На горі росте альпійська та субальпійська рослинність, можна побачити кам’яні розсипи.

Що слід знати, плануючи підкорення Бребенескул

 • В даній місцевості протягом усього року, навіть в теплу пору року, може лежати сніг.
 • Гора характеризується пологою поверхнею, скелястими є лише схили на північному сході.

Найбільш популярні маршрути сходження на вершину:

 • З північної сторони. Старт – селище міського типу Ворохта. Маршрут веде на Чорну гору.
 • Зі східної сторони. Починати сходження можна з населених пунктів  — Кваси, Ясиня, Богдан, Луги, Лазещина.

 

3. Підкорення Петрос

Підкорення Петрос

Фото взяте з сайту: moving.in.ua

Гора Петрос Чорногорського хребта розташована за Говерлою, красується на висоті 2020 метрів вище рівня моря. Вона є однією з найбільш цікавих вершин для сходження. Туристів, котрі подолають круті схили гори, на вершині Петрос очікуватиме приємний сюрприз  — звідси відкривається неймовірно гарна панорама на весь Чорногорський хребет, Говерлу та Піп-Іван, Свидовець и Мармарошський масив. В хорошу погоду реально навіть побачити румунські Карпати. Підкорювати вершину можна в будь-яку пору року.

Що слід знати, плануючи підкорення Петрос

 • В непогоду гора Петрос вважається однією з важкодоступних. Тут дують сильні вітри, часто бувають тумани. Вона оповита тучами, в вершину часто потрапляють блискавки.
 • Слід пам'ятати про те, що підкорення зимового Петросу новачкам не під силу. Взимку сходження без інструктора і спеціального спорядження вкрай небезпечне.

Найбільш популярні маршрути сходження на вершину:

 • На Петрос маршрут можна починати в Лазещині. Спуск краще здійснювати по хребтовій стежці, що прокладена під горою Шешул.
 • Старт з Кваси маркованим маршрутом.


4. Підкорення Піп-Іван Чорногорський

 Підкорення Піп-Іван Чорногорський

Фото взяте з сайту: karpaty.life

Гора Піп-Іван Чорногорський або Чорна гора знаходиться на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей, на висоті 2028 метрів вище рівня моря, в самому початку Чорногорського хребта. Свою назву вона отримала через скелю, розташовану на вершині, котра здалеку нагадує попа, одягнутого в рясу.

На її вершині свого часу функціонувала польська обсерваторія, в якій вивчали зірки та проводили метеорологічні спостереження. В середовищі туристів обсерваторія отримала назву «Білий Слон». Вона збереглася до наших часів, привертає пильну увагу мандрівників. Третя по висоті гора українських Карпат знаходиться на території Карпатського національного парку, що охороняється державою.

Що слід знати, плануючи підкорення Піп-Іван Чорногорський

 • Підйом на гору Піп-Іван складний і тривалий.
 • Піднімаючись на вершину гори, туристи можуть зустріти всі пори року — у підніжжя весняну погоду, трохи вище — літню. На самій вершині навіть у серпні може, на деяких ділянках, лежати сніг.
 • Піднімаючись на вершину, можна зустріти ящірок саламандр, побачити луки та поля, будинки пастухів, водопої та місця для ночівлі.

Найбільш популярні маршрути сходження на вершину:

 • Сходження на гору Піп-Іван краще починати з села Дземброня (Берестечко) Верховинського району. До вершини потрібно подолати одинадцять кілометрів вгору. Краще обрати маршрут через гору Вухатий Камінь, оскільки там більш легкий підйом. Спускатися зручніше, обравши короткий шлях через гору Смотрич.

 5. Підкорення Менчул

Підкорення Менчул

Фото взяте з сайту: ua.igotoworld.com

Гора Менчул являється частиною гірського масиву під назвою Чорногора. Вона знаходиться на межі двох областей – Івано-Франківської та Закарпатської, на висоті 1998 метрів вище моря.

Що слід знати, плануючи підкорення Менчул

 • Менчул характеризується пологими схилами. Сходження на гору Менчул не таке складне, якщо порівнювати з підйомом на гору Петрос зі сторони Говерли.
 • З гори Менчул відкривається неймовірно гарний вид на гірський масив Боржаву, гори Кук, хребти Пішконя та Красна.
 • Плануючи сходження на вершину гори Менчул, слід прихопити з собою намет.

Найбільш популярні маршрути сходження на вершину:

 • Дістатися на вершину гори зручно з населених пунктів  — Дземброня, Бистрець, Колочава, Ясіня хребтовими стежками.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Карпат

Відправившись у подорож українськими Карпатами, мандрівники відкриють для себе щось нове, незвідане та загадкове. Підкорення гірських вершин  — це пізнавальна, захоплююча та непередбачувана подія в житті кожного туриста!

Читайте ще:

 

 

При полном или частичном использовании материалов Hotels24.ua — активная ссылка на источник обязательна.
10.04.2018
HOTELS24.ua
Оцените статью: Вперед до висот! ТОП-5 вершин українських Карпат, які ви мусите підкорити цього літа
 • совсем плохо
 • плохо
 • нормально
 • хорошо
 • класс
(0 баллов из 5, всего оценок 0 )
(??) (??) (??)
Подбор и бронирование отелей по телефону (круглосуточно без выходных)