Термальні басейни України: топ-8 популярних джерел

Термальні басейни України: топ-8 популярних джерел

Україна славиться не тільки швидкими річками, кришталево чистими озерами, приголомшливо красивими ставками, водоймами і водоспадами, але і цілющими, термальними джерелами. Підземним, гарячим водам, які мають температуру від +20 градусів за Цельсієм і вище, притаманні унікальні, лікувальні властивості. Термальні джерела роблять позитивний вплив на людський організм в цілому, допомагають впоратися з недугами і підвищити імунітет. Про них і розповість читачам Hotels24.ua.

Термальні басейни України: топ-8 популярних джерел

Гарячі джерела з давніх часів використовувалися людьми для лікування цілого ряду захворювань. Величезною популярністю користувалися римські і тбіліські терми! Сьогодні бальнеологія призначається при хворобах дихальних органів, системи кровообігу і дисфункції опорно-рухового апарату, а також при порушеннях обміну речовин. Гарячі джерела допомагають навіть впоратися з депресією!

Їх застосовують комплексно, задіють в програмах антистресової терапії. Термальні води використовують для процедур омолодження, при лікувальному голодуванні. Вони ефективні для корекції фігури, сприяють зміцненню імунітету. Найбільш затребувані, відомі на весь світ термальні води (гарячі джерела) Закарпаття розташовуються в околицях головних трас — уздовж доріг Мукачево - Берегово, Мукачево - Хуст і Мукачево - Ужгород.

Термальні води Берегівського знаходяться на відстані двадцяти кілометрів від населеного пункту Мукачево і сімдесяти кілометрів від міста Ужгорода. Недалеко від кордону з Угорщиною, розкинулися найпопулярніші серед туристів курорти — Косино і Берегово.

Умовно, термальні, мінеральні джерела можна поділити на категорії:

 • Теплі, що характеризуються температурою від +20 до +37 градусів за Цельсієм.
 • Гарячі, що володіють температурою від +37 до +50 градусів за Цельсієм.
 • Дуже гарячі, що мають температуру від +50 до +100 градусів за Цельсієм.

Температура закарпатських, термальних вод коливається в межах + 30-ти + 80-ти градусів Цельсія. Кожна з них має свій хімічний склад і застосовується для лікування тих чи інших хвороб.

Гарячі джерела сприятливо впливають на самопочуття людини. Багато з них містять:

 • натрій і бром;
 • йод і криптон;
 • кальцій і магній;
 • хлор, вольфрам і ряд інших мінеральних, біологічно активних елементів.

Пропонуємо розглянути ТОП-8 найкращих гарячих джерел нашої країни.

  1. Термальні води Велятино

Ефективне лікування термальними водами можна пройти в туристичному комплексі «Теплі води», розташованому в селі Велятино Хустського району Закарпатської області.

 

Профілакторій побудований на базі термального джерела, виявленого під горою Олексинець. Цілющі властивості даного природного «чуда» настільки вражаючі, що пройти процедури приїжджають не тільки місцеві жителі, а й люди з усіх куточків української держави і ближнього зарубіжжя.

Термальні води Велятино багаті йодом й бромом, які надають заспокійливу дію на тіло людини. Їх добувають зі свердловини, що досягає в глибину приблизно один кілометр, при температурі, яка коливається в межах - від +40 до +60 градусів за Цельсієм.

Перед тим, як використовувати воду в оздоровчих цілях, її охолоджують до нормального, прийнятного стану + 30-ти + 38-ми градусів за Цельсієм. Показник мінералізації вод Велятино — 100 грам на один літр.

Термальні води Велятино рекомендуються людям, страждаючим захворюваннями:

 • опорно-рухового апарату і нервової системи;
 • ендокринної системи та серцево-судинної системи;
 • гінекологічної системи (в тому числі при безплідді) і дихальних органів, наприклад, при бронхіальній астмі.

У туристичному комплексі «Теплі води» можна прийняти лікувальні ванни з термальною, борною і бромно-хлоридно-натрієвої водою. Гарячі джерела мають в своєму складі підвищений вміст йоду. В даний час побудовано три басейни, наповнені термальною водою, які користуються величезною популярністю серед туристів.

Для відвідувачів вхід на територію туристичного комплексу «Теплі води» платний.

Графік роботи ТК «Теплі води»: з 9 години ранку до 19 години вечора, без вихідних.

Адреса: село Велятино Хустського району Закарпатської області, вулиця Санаторна, будинок. 2

Де зупинитися: туристів приймають готелі Закарпатської області.

2. Термальне джерело в Берегово

Термальне джерело Берегово розташоване на території спортивно-навчального комплексу «Закарпаття». База була відкрита в 1967-му році.

Басейн Берегово заповнюється водою з гейзера, розташованого на глибині 1080 метрів.

Термальні води мають високий рівень мінералізації. Вони є кремнієво-азот-вуглекисло-хлоридно-натрієвими, знищують чисельні хвороботворні мікрорганізми, мікроби. Цілющі води не проходять фільтрацію.

На вигляд вміст басейну — каламутне, брудно-коричневого забарвлення. У будь-яку пору року вода тримається на температурній позначкі +50 градусів за Цельсієм. Однак в басейні вона охолоджується до температури +33 градуси за Цельсієм.

Медики не радять приймати ванни більше двох годин на добу, оскільки надмірне перебування у воді може сприяти втраті свідомості. Термальне джерело Берегово, якщо правильно приймати процедури і дотримуватися рекомендацій лікарів, дуже ефективне при порушеннях діяльності опорно-рухового апарату, при захворюваннях серця і судин, урологічних недугах і гіпертонії. Також корисні ванни людям, що страждають розладами нервової системи. Крім того, гаряче джерело покращує загальне самопочуття. 

У Берегово термальний басейн є відкритим. Тут можна купатися протягом усього року. Температура води цілий рік тримається на позначці +36 градусів за Цельсієм. Крім основного басейну, в Берегово обладнаний невеликий дитячий.

Адреса: місто Берегово, вул. Коріатовича, 1

Де зупинитися: туристів приймають готелі Берегово.

  3. Геотермальне джерело в Щасливцево

Геотермальне джерело розташоване при виїзді з населеного пункту Щасливцеве, в напрямку Стрілецького (Арабатська Стрілка, Азовське море).

Фонтан лікувальної мінеральної води має температуру + 70 градусів за Цельсієм. Він б'є зі свердловини. Вода, поступово охолоджуючись, послідовно протікає через три басейни, які характеризуються незначною глибиною.

Термальне джерело в Щасливцево рекомендується відвідати людям з хворобами судин і серця, центральної нервової системи (неврози), псоріаз. Термальні води лікують недуги опорно-рухового апарату, гінекологічні хвороби в хронічній формі, кишково-шлункові захворювання, порушення обміну речовин і проблеми ендокринної системи.

Цілющі води сприяють загоєнню ран. Джерело Щасливцеве насичене радоном. Купання в ньому сприяє оздоровленню організму в цілому. Термальні води Щасливцеве володіють, так званою, корисною радіоактивністю, користуються величезною популярністю серед туристів!

Вхід на територію джерела безкоштовний.

Адреса: село Щасливцеве, вулиця Набережна.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Щасливцеве.
 

4. Гейзер в Залізному Порту

Поблизу села Облої знаходиться унікальний природний гейзер, який за своїм хімічним складом нічим не поступається знаменитому Мертвому морю, а також не має аналогів у всій Європі. Сюди з'їжджаються туристи з усього світу. Серед них багато білорусів і поляків, росіян і німців, болгар і китайців.

З 1527-метрової глибини випливає мінералізована, гаряча вода. Її температура становить приблизно сімдесят градусів Цельсія. До складу води з джерела входять бром, бор, йод. Вона характеризується буро-коричневим забарвленням. Вода солона на смак, має стійкий запах масла і йоду.

Для туристів обладнані три купальні. Дві з них наповнені гарячою водою, в в третій - знаходиться лікувальна грязь. Вода в першому басейні, в тому місці, де джерело має вихід, прогріта до температури +70 градусів за Цельсієм. Температура води в другому басейні сягає приблизно + 40 градусів за Цельсієм. Для перевдягання туристів споруджені з дерева кабінки. Можна пройти масаж в спеціально відведеному для цієї процедури, приміщенні.

Лікарі рекомендують купання в гейзері людям з проблемами шлунково-кишкового тракту, щитовидної залози. Корисні оздоровчі процедури тим хворим, які страждають недугами дихальних шляхів і нервової системи, мучаться шкірними захворюваннями, хворобами серцево-судинної системи і опорно-рухового апарату. Також лікування гейзером радять при порушенні системи кровообігу.

Крім купання і прийняття грязьових ванн, приїжджі зможуть подихати над жолобом парами води. Дана процедура буде сприяти очищенню дихальної системи, зміцнення імунітету і підвищенню опірності організму до гострих, респіраторних інфекцій. Медики забороняють перебувати в купальні більше п'яти хвилин, так як процедура надає колосальне, серйозне навантаження на людський організм.

Як дістатися до гарячого джерела: туристи зможуть доїхати до даної природної пам'ятки практично з будь-якого куточку Херсонської області. Найбільш комфортно подорожувати на власному автомобілі. Можна замовити екскурсійний тур і відправитися до гейзера в складі групи з десяти-п'ятнадцяти чоловік.

Адреса: село Облої, Голопристанський район Херсонської області, недалеко від Залізного Порту

Де зупинитися: туристів приймають готелі Залізного Порту, Пансіонати Залізного Порту, Готелі Залізного Порту біля моря, Готелі Залізничого Порту з басейном.


  5. Термальний басейн в Косино

В селі Косино знаходиться ще одна унікальна природна пам'ятка — високотермальні, хлоридно-натрієві води, які характеризуються середнім показником мінералізації.

Термальні води в купальнях Косино мають жовто-коричневе забарвлення. У тому місці, де вода витікає зі свердловини, її температура, вже в охолодженому вигляді, тримається на позначці від + 38-ми до + 40-ка градусів за Цельсієм. Температура води в самому джерелі сягає + 60-ти + 80-ти градусів Цельсія.

Лікарі рекомендують приймати ванни Косино людям, страждаючим захворюваннями опорно-рухового апарату. Вода допомагає подолати наслідки травм м'язів, кісток, вилікувати захворювання шкіри, нервової системи, полегшити протікання серцево-судинних недуг. Унікальні властивості води сприяють виведенню солей з нирок. У термальних басейнах Косино температура води становить +35 +38 градусів за Цельсієм.

У Косино туристам на вибір пропонуються три басейни з гарячою водою, один з яких призначений для оздоровлення дітей. Крім термальних басейнів, в даній місцевості гості зможуть розслабитися у фінській сауні, приємно провести час в місцевому барі.

Адреса: село Косино (Косонь), Мукачівський район, Закарпатська область.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Мукачево.


 

6. Закритий термальний басейн «Жайворонок» в Берегово

Відкриття сучасного, термального басейну в Берегово, наповненого мінеральною водою, відбулося в 2011-му році.

Закритий басейн займає площу 160 кв/м. і може одночасно вмістити вісімдесят чоловік. Його інтер'єр оформлений в стилі купалень Стародавнього Риму.

У головному басейні температура води знаходиться в межах + 31 +33 градуси за Цельсієм. Відвідувачі також зможуть пройти гідромасаж, розслабитися в гейзері і насолодитися двома водоспадами. Тут обладнано джакузі, в якому температура води досягає від + 42 до +45 градусів за Цельсієм.

На території комплексу також функціонують:

 • сауни і соляна кімната;
 • реабілітаційний кабінет і фітнес-зал;
 • масажні кабінети і кафе-бар.

Гарячі ванни в даній установі приписують хворим, що страждають шкірними хворобами та іншими недугами.

Адреса: місто Берегово, вулиця Т. Шевченка, будинок. 112

Де зупинитися: туристів приймають готелі Берегово.
 

7. Термальні басейни селища Виноградово

Пройти оздоровлення гарячими, термальними водами можна в санаторії «Теплиця», який знаходиться в селищі Виноградово.

Вони надходять в басейн з глибин Чорної гори. Мінеральні води відрізняються один від одного температурою, ступенем мінералізації і хімічним складом. Їх використовують як для зовнішнього, так і для внутрішнього застосування.

Питними водами лікують серцево-судинну систему, травні органи. Термальні води застосовують для позбавлення від шкірних недуг, при хворобах ендокринної системи. У санаторії «Теплиця» знаходиться бювет з мінеральною водою, а також термальні басейни і відділення.

Адреса: місто районного значення Виноградово Виноградівського району Закарпатської області.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Виноградова.

8. Санаторій «Термал Стар» в селі Нижнє Солотвино

Санаторій «Термал Стар» знаходиться біля мальовничого озера в 10 хв їзди від Ужгорода. На території в 12 га можна дихати найчистішим повітрям, оздоровитися мінеральними водами і прекрасно відпочити.

Тут є два відкритих термальних басейни, унікальність води яких, в великому вмісті кремнію. Така вода дуже корисна для того, щоб нормалізувати обмінні процеси в організмі. А також покращує стан шкірних покровів, знижує ризик розвитку атеросклерозу і зміцнює косну і хрящові тканини.

Санаторій має в своєму розпорядженні бальнеологічні кабінети з сучасним обладнанням і лабораторією, власним бюветом з мінеральною водою. Крім цього тут працює розважальний центр, сауни і лазні. Для любителів спортивних розваг облаштований фітнес зал, можна пограти в теніс, волейбол і футбол.

Адреса: село Нижнє Солотвино, 226, Ужгородський район, Закарпатська область.

Де зупинитися: туристів приймають готелі Закарпатської області.

Термальні води Закарпаття, Щасливцеве та Залізного Порту - це унікальна можливість не тільки чудово відпочити, а й зміцнити власне здоров'я! Гарячі джерела зможуть Вас приємно здивувати, сприятимуть поліпшенню самопочуття і омолодженню. Відвідавши термальні курорти хоча б раз в житті, Ви, безсумнівно, захочете повернутися сюди знову! А для комфортного перебування на Закарпатті, не забудьте забронювати готель!

Читайте ще:


 

 

При повному або частковому використанні матеріалів Hotels24.ua — активне посилання на джерело обов'язкове.
10.01.2023
HOTELS24.ua
Оцініть статтю: Термальні басейни України: топ-8 популярних джерел
 • дуже погано
 • погано
 • нормально
 • добре
 • клас
(4.5 бали з 5, всього оцінок 3 )
(??) (??) (??)
Підбір та бронювання готелів по телефону (цілодобово без вихідних)